ZVÝŠTE SI SVOJ ŠPORTOVÝ VÝKON SO SERAPEPTÁZOU!

Proces starnutia začína v 27 rokoch, kedy sa prirodzená produkcia enzýmov začína znižovať. Telo si vie počas svojho života vyrobiť len určité množstvo enzýmov. Väčšia časť enzýmov sa spotrebuje práve do 27 rokov, preto je telo do tohto veku vitálne, plné energie, poškodené tkanivá sa hoja rýchlejšie, regenerácia je rýchlejšia. Po tomto veku si telo šetrí vlastnými enzýmami, čím sa zníži schopnosť reparácie tkaniva. Fibrín sa začne ukladať všade po tele a začína spôsobovať rôzne zápaly.

Čo je to vlastne serapeptáza?

Serapeptáza je prírodný, bielkoviny (protein) štiepiaci (proteolytický) enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej.Štúdie ukázali, že použitie serapeptázy môže pomôcť zrýchliť hojenie športových úrazov a tiež pomôcť im predchádzať. Modriny a hematómy sa hoja rýchlejšie, opuch je menej závažný a rýchlejšie mizne. Bolesť pri pohybe je menšia a plná pohyblivosť sa vráti skôr. Navyše sa zistilo, že preventívne užívanie serapeptázy je lepšie ako až po úraze. Naviac sa minimalizuje tvorenie jaziev.

Predovšetkým si treba uvedomiť, že rozkladá neživé, odumreté časti budniek v organizme, ktoré spôsobujú zápal. Zmierňuje chronické zápalové ochorenia  i autoimunitné ochorenia.Urychľuje hojenie rán po úrazoch a operáciách, odstraňuje bolesti v mieste zápalu a prejavy zápalu. Zlepšuje liečbu antibiotikami tým, že rozkladá ochranný bakteriálny biofilm, ktorý chráni telo baktérie ( viac informácií v Tvojej lekáreni – tvojalekaren.sk )

Zdroj: MUDr. Karol Točík, CSc.
Neurológ 

0 odpovedí

Zanechaj odpoveď

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *